Ava
JMT RACING MERCH NÜÜD SAADAVAL - Vaata lähemalt 👉
JMT RACING MERCH NÜÜD SAADAVAL - Vaata lähemalt 👉
MXGP 2024 | Sardiinia kokkuvõte & punktiseis

MXGP 2024 | Sardiinia kokkuvõte & punktiseis

MXGP hooaeg on hoo sisse saanud ja teeme ka siinkohal nüüd ülevaate toimunust.

MX2

Kay De Wolf kes alati on olnud kiire, on see aasta väga täiskasvanud olekus. Kui varem oli tihti eksimusi, siis see aasta igast liigutusest õhkub enesekindlustja täpsust ning tulemustest on see suurepäraselt näha. Argentiina 2-1, kokku 1. Hispaania 1-2, kokku 1 ja nüüd Sardiinias 2-1 ja jälle kokku üks.

Riola Sardos ilmselgelt oli Lucas Coenenil sutike hoogu rohkem, kuid väike eksimus teises sõidus viis võidu käest ning seda oli poodiumil näha. Mees ei olnud tulemusega rahul.

Simon Laengefelder kes alustas hooaega Argentiinas sõiduvõiduga ei suutnud täna tegelikult Husqvarna duole midagi märkimisväärset vastu pakkuda. Andrea Adamo, kes sai Hispaanias ühe sõiduvõidu tasku, korjas teiseks stardiks väga hea hoo üles, kuid sõidueksimus viis teda mehaanikute alale ning seal eksis ta Pit Lane reeglite vastu ( tuleb korraks seisma jääda). See tähendas aga tulemuse tühistamist.

Ühe õnnetus on teise õnn ja Camden McLellan kes oli napikas napikas poodiumikonkurentsis, sai tänu sellele üldkokkuvõttes kolmanda koha. Mõlemad Triumphid, nii Haarup kui McLellan liiguvad tegelikult väga kiiresti.

Team Yamaha kelle Thibault Benistant oli ootuspäraselt üks tiitlinõudlejaid käesoleval hooajal, ei ole oma mehi jooksma saanud. Rick Elzinga teeb küll top 10 tulemused, kuid ei sära ning esisõitja kipub veelgi kehvem olema.

Nii ongi seda klassi valitsemas Pierer Sportmotorcycles AG esindajad ja Austria hümni saame tõenäoliselt kuulata nõrkemiseni MX2 klassis.

MX2 Riola Sardo

1. Kay de Wolf (NED, HUS)
2. Lucas Coenen (BEL, HUS)
3. Camden Mc Lellan (RSA, TRI)
4. Simon Laengenfelder (GER, GAS)
5. Liam Everts (BEL, KTM)
6. Rick Elzinga (NED, YAM)
7. Mikkel Haarup (DEN, TRI)
8. Thibault Benistant (FRA, YAM)
9. Sacha Coenen (BEL, KTM)
10. Marc-Antoine Rossi (FRA, GAS)

MX2 top 10
1. Kay de Wolf (NED, HUS), 170
2. Simon Laengenfelder (GER, GAS), 141
3. Lucas Coenen (BEL, HUS), 124
4. Thibault Benistant (FRA, YAM), 106
5. Andrea Adamo (ITA, KTM), 100
6. Mikkel Haarup (DEN, TRI), 96
7. Camden Mc Lellan (RSA, TRI), 95
8. Marc-Antoine Rossi (FRA, GAS), 80
9. Rick Elzinga (NED, YAM), 78
10. Sacha Coenen (BEL, KTM), 77

MXGP

GP klassi elu kõik keerleb ümber Jorge Prado, täpsemalt öeldes; tema järel. Nagu kõik näeme, ei ole Prado tsiklil number 61 vaid ilus suur punane üks. On meelde jäänud ühest hooaja eelsest intervjuust lõik, kus Jorge ütles midagi sellist; unistasin juba lapsena, kuidas minust saab meister ja mu tsiklil ja särgiseljal on ilus suur number üks.

Kuna MXGP’l ( erinevalt USA’st) pole kohustust number ühe kandmiseks valitseval meistril, siis seda enam selline traditsioonide ja eelkõige enda välja teenitud au kandmine on üks ütlemata ilus tegu!

Ja nagu esimesest etapist saati on olnud võimalik näha, Prado teeb seda ka meistrile kohaselt. Tema hooaja alguse edu kantakse paljuski talvise superkrossikogemuse põhjuseks. Et siis sealne esimeste ringide intensiivsus jne. on selle põhjuseks. Kahtlemata võib olla.

Kuid ilma kelleltki küsimata ja ise vaadates mõtiskledes on näha milliseid muutusi. Niigi hea sõidutehnikaga sõitja on saanud natukene veelgi lihvi. Lisaks midagi sellist, mida võiks kutsuda ehk väga motiveeritud eneseusuks ja meelerahuks.

Kõik liigutused ja tegevus rajal on väga täpselt kalkuleeritud ning niivõrd kaunis vaadata, et sellist number ühte seal ikka ees olles läheb motokrossifanaatikul tõesti nii öelda taevas pilvituks. See on ilus.

Esimesel etapil Argentiinas õnnestus Tim Gajseril teine sõit võita. Hooaja esimene sõit ja võit oli taskus, liigseid riske ei tahtnud keegi võtta. Teisel etapil Hispaanias polnud kellelgi tegelikult isegi erilist lootust Pradot puutuda.

Sama võib ka öelda kokkuvõttes Riola Sardo kohta. Tim püsis lähedal. Kuid iga kord kui ta tuli liiga lähedale, sõitis Prado eest. Teine sõit tegi Herlings hea stardi ja see tõotas põnevust. Seda ka mõnda aega oli. Herlings püüdis kõvasti ja sõitis tegelikult väga kenasti, kuid ees nägime väga häirimatut Pradot ja seda, et Herlings ühel hetkel eksis ja see, et ta eksis üldjuhul ikkagi juhtub ainult ühel põhjusel. Vorm või kiirus või mõlemad, pole nii head, et eesolijat püüda.

Sõidu lõpupoole proovis läheneda veel Tim Pradole, korraks tundus see justkui õnnestuvat, kuid ka see üritus jäi ürituseks. Hetkeseisuga on Prado puutumatu ja eeloleva Trentino etapi teeb see kõik väga põnevaks.

Tim Gajser tegelikult paistab olevat väga heas vormis ja nagu nüüd just mainisin. Trentino. See on üks tema trumpradasid ning ootused on suured, kõik tahavad hooaega ilusasti alustada ja ilmselgelt väga suuri riske keegi selline, kes on mitmekordne maailmameister, mitte millegi tõestamiseks hooaja alguses ei võta. Tundub ka, et see uus Honda prototüüp 450 on vägagi paljutõotav tsikkel kus pole tarvis teha palju energiatnõudvaid teste ning pühenduda maksimaalselt tiitlijahile.

Jeffrey Herlings. Üllatavalt rahulikult on alustanud, kuid usun, et kõik motokrossifännid on sellega pigem nõus. Üks kõigi aegade talendikamaid ja tõenäoliselt siiski kõigi aegade kiireim mees, kes pidevalt puudub „tunnist” on rajal tagasi ja Riolas oli tema jälgimine siiski puhas nauding. Võib muidugi väita, et kiirust kadunud ja tõenäoliselt võib see õige olla. Kuid eks terved on jõudnud vahepeal areneda ka.

Herlingsi puhul on fantastiline see, kuidas ta tahab sõita ja teha seda kiiresti. Liiva sees on seda eriti näha. Ühtepidi on muidugi kurb, et me näe seda „loomalikku” powerit ja võidutahet, kuid oluline on hetkel see, et mees on tagasi. Nagu näeme on üheksakümmend pluss mingi number protsenti Herlingsit siiski parem kui kui kõik ülejäänud välja arvatud siis kaks eelpool jutuks olnud meest.

Romain Febrve Riola sõit läks ebaõnnestunud kvalifikatsiooni nahka. Kõigepealt korralik stardilaks. Lausviimane, seejärel Kawasaki lõpetas lepingu. Täiesti „teise ääre” pealt startimine tähendas rasket tööpäeva. Kohad viis ja kuus pole teab mis säravad, kuid kõike eelnevat arvestades väga kõva töö tulemus.

Pauls Jonass. Meie armsat lätlast näha jälle tipus on vägagi südantsoojendav. Paulsi stardid on head, sõit on ilus ja kindel. Kahtlustan, et temagi puhul ei ole me veel ja ka mitte Riola Sardo puhul sugugi mitte kõike näinud mida tal on välja panna. Teha üks terve hooaeg, korraliku tulemusega on tõenäoliselt ta eesmärk. Tegu on siiski noore mehega, kes jõuab veel palju.

Jeremy Seewer tegi laupäevases kvalifikatsioonis siis algust sellega mida oli oodatud. Kawasaki paistab on rohkem kätte tulnud ning kui juba eelmine aasta asus ta ohustama Prado maailma parima startija tiitlit siis selle aasta esimesed etapid paraku veel uue tsikliga sõber ei oldud.

Riola Sardos aga keskpäraselt stardikohalt tuli 2,8 stardivõitu. Teise sõidu omast jäi natuke mõni sentimeeter puudu maailma parima startija vastu.

Seeweri selle hooaja algus on olnud mõnevõrra stabiilsem kui eelmistel. Kiirusega paistab siiski olevat veidi puudujääki ja Riola kindlasti ei kuulu tema emmikute hulka. Kuid välja tõin ta mitte seetõttu, et ta mu lemmikute hulka kuulub vaid pigem eeloleva suhtes. Head stardid Trentino rajal,kus talle meeldib sõita. Paneksin üllatuste nimekirja.

Sarnaselt MX2 klassile on ka GP klassis Yamaha see aasta kahvatu. Renaux on juba vigastusega väljas, Vlaanderen tehasetiimis ..., ma ei ütleks, et on kiirem kui endises privaattiimis. Suht sama.

Märkimist vajavad ka uustulnukad. Kevin Horgmo ja Isak Gifting on mõlemad ennast väga heast küljest näidanud ja teevad GP klassi top 10 üha väärtuslikumaks. Lisaks on nad mõlemad esimesed kolm etappi saanud kenasti tulemused kirja.


Veel põnevaid juhtumeid Riola Sardost. Naiste WMX etapi võitis Lotte van Drunen ja seda kiirusega,mis paneb mõtisklema. Soovitan süvahuvilistel tema ringiaegu vaadata ja võrrelda.


Sinisel Yamahal istus kollastes riiete kiilakas mees ja tema tsikkel plahvatas.


See on põrutav uudis ning nüüd jäljendades maailma parimat telesaadet ka seekord lõpetan.

MXGP Riola Sardo

1. Jorge Prado (ESP, GAS), 1-1
2. Tim Gajser (SLO, HON), 2-2
3. Jeffrey Herlings (NED, KTM), 3-3
4. Pauls Jonass (LAT, HON),
5. Romain Febvre (FRA, KAW),
6. Glenn Coldenhoff (NED, FAN),
7. Calvin Vlaanderen (NED, YAM),
8. Jeremy Seewer (SUI, KAW),
9. Brian Bogers (NED, FAN),
10. Kevin Horgmo (NOR, HON)

MXGP üldjärjestus
1. Jorge Prado (ESP, GAS), 174
2. Tim Gajser (SLO, HON), 157
3. Jeffrey Herlings (NED, KTM), 125
4. Romain Febvre (FRA, KAW), 123
5. Pauls Jonass (LAT, HON), 113
6. Jeremy Seewer (SUI, KAW), 99
7. Calvin Vlaanderen (NED, YAM), 90
8. Glenn Coldenhoff (NED, FAN), 83
9. Kevin Horgmo (NOR, HON), 64
10. Maxime Renaux (FRA, YAM), 63

Images: Ray Archer, Bavo Swijgers and GP from Riola.

Eelmine artikkel MxStar RAW | Benny Bloss - Career Updates, Beta Talks & More
Järgmine artikkel Intervjuu | Harri Kullas Lõuna-Ameerikasse?!? Arenacrossist, taastusravist ja uuest hooajast

Uudised

Liitu meie uudiskirjaga

Ja püsi kursis tähtsamate uudistega, uute toodetega ja palju muuga